HABERLER
 • ''Malatya Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, Sivas'ın Mursal, Divriği Çiçayır Köylerindeki bazı yetiştiricileri ziyaret ederek, onların sorunlarını dinledi.

  Akın’ın ziyaret ettiği yetiştiricilerden Ekrem Karadoğan, “Burası Sivas Mursal, Divriği Çiçayır yaylası. Bugün bu gün burada yaylamızda. Birlik başkanımız ve sizler buraya gelip de çözümler sorunlarımızı yerinde göreceksiniz. Gerçekten burada sıkıntılarımız büyük. Buraya gelirken yolumuzu gördünüz. En büyük sorunumuz yol. Yol sorunu dışında yaylamızda elektriğimizin olmaması meselemizin çözülmesini bekliyoruz...

  Pazar, 12.07.2020

  Devamı

 • Malatya Valisi Aydın Baruş Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğini ziyaret etti ,hayvancılığın sorunları istişare edildi.

  Vali Aydın Baruş, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğini ziyaret etti. Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın’a ziyarette bulunan Vali Baruş, Birlik Başkanı Akın’dan koyun ve keçi yetiştiriciliği yönünden

  Çarşamba, 24.06.2020

  Devamı

 • “Üretimde Kadın Eli” paneli düzenlendi

  Tarımsal üretimimin desteklenmesi ve kadın üreticilerin ekonomide yar almasının artırılması ve özendirilmesi amacıyla “Üretimde Kadın Eli” konulu panel düzenlendi. Malatya Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı tarafından organize edilen Üretime Kadın Eli paneli Malatya Ticaret Borsası (MTB) Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

  Pazar, 08.03.2020

  Devamı

 • Üreticinin El Kitabı Olacak

  Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından, yetiştiricilere yönelik bilgilendirme amaçlı dergi çıkartıldı. Derginin tanıtım toplantısında konuşan Birlik Başkanı İhsan Akın, yaklaşık 12 yıldır yapılan çalışma ve faaliyetlerin yer aldığı dergiden yetiştirici ve üreticilerin faydalanabileceğini söyledi.

  Salı, 22.10.2019

  Devamı

 • “Malatya’da 5 Milyon 381 Bin TL Ödendi”

  Malatya Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, “2019 Yılı Anaç Koyun –Keçi Desteklemeleri” kapsamında, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, Malatya’da birliğe üye 1172 üreticiye, 193 bin 441 anaç koyun ve keçi için, 4 milyon 836 bin TL ödeme yapıldığını açıkladı.

  Cuma, 24.04.2020

  Devamı

 • “Küçükbaş hayvancılığa destek olmamız lazım”

  2020’de küçükbaş hayvan yetiştiricilerine daha fazla destek sağlanacağını ifade eden Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, “Üreticilerin kırsaldan merkeze göç etmemesi için bizim, küçükbaş hayvancılığına gerek birlikler gerek yerel yöneticiler gerekse bütün kurum ve kuruluşlar olarak destek olmamız lazım” dedi.

  Perşembe, 02.01.2020

  Devamı

 • Kayısımızı Tanıttık

  Birçok konuda hayvan üreticilerini ilgilendiren görüşmeler yaptıklarını kaydeden Akın, "7-10 Şubat arası İzmir’de düzenlenen 14. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na bizler de Malatya Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği olarak katıldık. Sürekli olarak düzenlenen bu fuarda gerçekten geniş kapsamlı bir katılım oluyor. Fuara yaklaşık 15 ülkenin bakanları, bakan yardımcıları, yine 70 ülkeden katılımcı, 850 firma katılıyor. Burada kayısımızı tanıttık, birebir firmalarla görüşmeler yaptık ve tarımsal hizmetlerle alakalı çalışmaları özellikle gözlemledik. Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nı her gittiğimiz ilde gözlemliyoruz

   

  Salı, 12.02.2019

  Devamı

 • 5'inci çobanlık kursu açıldı

  Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği tarafından çoban yetiştirilmesi amacıyla başlatılan Sürü Eğitimi ve Yönetimi kursunun beşincisi açıldı. Birlik binasında düzenlenen kursun açılışı öncesinde değerlendirmelerde bulunan Birlik Başkanı İhsan Akın, çoban bulmanın zor olduğunu belirterek, birlik olarak çobanlığı teşvik edici çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

  Pazar, 01.07.2019

  Devamı

 • "Hayvan Sayısı Artacak"

  28 Nisan- 2 Mayıs 2019 tarihleri arasında Antalya’da özel bir otelde gerçekleşen toplantıda alınan kararlarla ilgili açıklamalarda bulunan Akın, ‘Tarımda Milli Birlik Projesi’ kapsamında istişare toplantısı yapıldığını hatırlatarak, “Toplantımızda küçükbaş hayvancılığın desteklenmesi gerekliliği üzerinde durulurken, özellikle Belediyelerin idareci ve yerel yöneticilerin kırsala ve yayla hayvancılığını daha fazla desteklemeleri gerektiği. Mera ve yayla yasaklarının kaldırılması...

  Cuma, 03.05.2019

  Devamı

  PROJELER
 • Soykütüğü Projesi

  Soykütüğü ve Önsoykütüğü Projesi

  [detay]
 • ERASMUS PROJESİ

  Erasmus Plus Projesi ... [detay]

 • Islah Projesi

  Halk Elinde Hayvan Islahı Projesi

  [detay]
  GALERİ