Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya İli Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ve yönetim kurulu üyeleri ile biraraya gelerek, istişarede bulundu.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya İli Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ve yönetim kurulu üyeleri ile biraraya gelerek, istişarede bulundu. Başkan Gürkan, gıdanın önemine dikkat çekerek, “Gıda imkânlarının gittikçe azaldığı bir süreçte, özellikle gıda, hayvancılık ve üretim sektörüne farklı bir önem vermemiz gerekiyor” dedi. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya İli Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ve yönetim kurulu üyeleri ile biraraya gelerek, bir süre sohbet etti. Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser ve bazı birlik başkanlarının da yer aldığı istişarede
toplantısında konuşan Malatya İli Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, Başkan Gürkan’ın önemli hizmetlere imza attığını belirterek, “Selahattin başkanımız yerel yönetimlerde önemli çalışmalar yapmıştır.  Küçük bir belediye iken de biz, sayın başkanımız ile tanışıyoruz. Yaklaşık şuanda 350 bin nüfusa tekabül eden bir ilçenin belediye başkanlığını yapıyor. Belediyecilik işi herkesin yapabileceği bir iş değil, bu anlamda bizler yetiştiricilerimiz ve üreticilerimiz adına Malatya’mıza yapılan hizmetlerden dolayı Battalgazi Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz.  Tarım ve hayvancılık noktasında da biz, belediye başkanımızla görüştüğümüzde ve ziyaret ettiğimizde de tarıma ne yapabiliriz? Hayvancılığa ne yapabiliriz? dediğimizde kendisi bu anlamda üreticimizin yanında olmuştur, olmaya da devam etmektedir. Yetiştiricilerimiz adına, üreticilerimiz adına ve çiftçilerimiz adına teşekkür ediyoruz. Sorunlar var mıdır evet vardır, sorun olmayan yer yok turdur. İnsan yaşıyorsa temel ihtiyaçları sonsuz olduğu için sosyal ihtiyaçları devam edecektir. Ama bizlerin daha çok gıda ve su olmadan hiçbir şekilde yaşayamayacağı için gıda ve suya yani üretime, ham maddeye destek olmamız gerekiyor. Bu anlamda da tarım ve hayvancılık noktasında da Belediye Başkanımızda yetiştiricilerimiz adına bizlere biraz daha destek olurlarsa seviniriz. Çünkü; bizim ithal eden değil de, ihraç eden bir ülke haline gelebilmemiz için, kırsaldaki insanların sosyal ihtiyaçlarının karşılanması lazım. Bu anlamda da Selahattin Başkanımızda bizle birebir görüşen, ziyaretimize geldiğinde, kendisini ziyaret ettiğimizde gerek tarım ve hayvancılık platformu olarak her zaman yanımızda olmuştur” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, “Malatya’daki birliğimiz gerçek anlamda amaçlarına uygun çalışmalar sergilemekte. Üreticinin ve yetiştiricinin hakkını koruma noktasında, imkânlarının genişletilmesi noktasında hakikaten büyük gayret ve çaba içerisinde. Yani kamuoyuna koyun ve keçi yetiştiricilerinin sorunlarını anlatmada, ilgililerin ve yetkililerin bizzat buraya gelerek koyun ve keçin yetiştiricilerinin sorunlarını bizzat kendi ağızlarından dinleme noktasında büyük gayret gösteriyor. Bu birliğimiz ilerleyen zamanda da, kamusal anlamda da kamu yararına birlik hüviyeti içerisinde, devletten de gerekli desteği alabilecek bir şekilde olmasını temenni ediyorum. Artık ülkemizde ve insanların yaşamasında en önemli unsurlardan biride gıda unsurudur. Gıdanın imkânlarının gittikçe azaldığı bir süreçte, özellikle gıda sektörüne, hayvancılık sektörüne ve üretim sektörüne farklı bir önem vermemiz gerekiyor.Bu tür birliklerimizin desteklenmesi ve güçlenmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Yaptıkları çalışmalardan dolayı da kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Anasayfa

Projeler

Basın

İletişim