Üreticinin El Kitabı Olacak Saturday, 22.10.2019

Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından, yetiştiricilere yönelik bilgilendirme amaçlı dergi çıkartıldı. Derginin tanıtım toplantısında konuşan Birlik Başkanı İhsan Akın, yaklaşık 12 yıldır yapılan çalışma ve faaliyetlerin yer aldığı dergiden yetiştirici ve üreticilerin faydalanabileceğini söyledi. Faaliyet ve çalışma dergisi Birlik binasında basın mensuplarıyla bir araya gelen Akın, 12 yıldır yapılan çalışma ve faaliyetleri bir dergide topladıklarını belirterek, “Dergimizin hem tanıtımı hem de dağıtımıyla ilgili sizleri ve kamuoyunu bilgilendirmek için özet olarak yaptığımız bu çalışmaları dergimizde birleştirerek yetiştiricilerimize, üreticilerimize, kurum ve kuruluşları dergilerimizi dağıtmaya başladık. Dergimizde faaliyet ve çalışma dergisi zaten. Bizim yetiştiricilerimize, broşür, el kitabı dağıttık. Genel anlamda onlar kaybolabiliyor, yırtılabiliyor fakat dergi şeklinde yaptığımız için özet olarak, burada hastalıklarla ilgili var, ırklarla ilgili var, telefonlarla ilgili var yetiştiricilerimizin bire bir ziyaretlerinde olan fotoğrafları var. Bunları en iyi şekilde saklayıp okuyacakları tahmin ve tavsiye ediyoruz. Çünkü yıllık aşılama sisteminin hepsi burada var. Biz bunu bir taraftan yetiştiricilerimizin hayvan telefinin önüne geçilmesi içinde özet olarak bunları koyduk" dedi. Çoban Müzesi Eski Cezaevinde sergileniyor 5 yıldır çoban müzesiyle ilgili bir çalışmalarının olduğunu ifade eden Akın, “Kısa bir süre önce Yeşilyurt Belediyesi çoban müzesiyle ilgili bizlerin ortak olabileceği iki tane logolu bir tanesi Yeşilyurt Belediyesi diğer taraftan Koyun Keçi Birliğinin levhasıyla Gedik Sosyal Tesislerinde sergileyebileceklerini, bizlere yardımcı olabileceklerini söylediler. Şuan itibariyle Yeşilyurt Gedik Eski Cezaevinde sergilenmeye başladı. Bizi ziyaret eden üreticilerimiz, yetiştiricilerimiz,il içinden ve il dışından ziyaret eden arkadaşlarımızı bundan sonraki çoban ziyaretlerinde Yeşilyurt Gedik Eski Cezaevine bekliyoruz. Çalışmalarımız devam edecek. Yeşilyurt Belediye Başkanına teşekkür ediyoruz. Çünkü daha önce bir çok belediyemize yazı yazdık yer istedik, yerimiz kısıtlıydı. 20 metrekare yerde çok kısıtlı bir şekilde çoban müzemizi sergileyebiliyorduk. Ama şuan yaklaşık 200 adet müzede malzememiz var. Çobanları birebir ilgilendiren. Çoban müzesini merak edenleri oraya bekliyoruz" şeklinde konuştu.

  PROJELER
 • Üreten Kadın, Gelişen Türkiye ! Bu Bir Kırsal Kalkınma Projesidir...

  Değerli Dostlarım,

  Bizler toplumsal refahın kırsal bölgeden yayılabileceğine ve büyük ölçüde kadın eliyle sağlanabileceğine inanıyoruz. Bu sebeple kırsal bölgelerdeki bayanlarımızı üretime ve aile bütçelerine destek olacak bir projeye ortak ediyoruz. Bölgemizin kırsal mahallelerindeki kadınlarımızın ürettikleri el ürünlerini bölgemizin insanı ile buluşturuyoruz.

  Kadını daha üretken hale getirmeye çalışan, kadının aile bütçesine…[devamı]

 • Kağıtları Topluyoruz Eğitime Destek Oluyoruz !

  Değerli Dostlarım,

  Sosyal sorumluluk projeleri ürettiğimiz ve gerçekleştirdiğimiz Bir İnsan Grubu ile birlikte yeni bir projeye başlıyoruz. Bu projemizde atık kağıtlarımızı topluyoruz ve geri dönüşüm ile hem çevremizi koruyoruz hem de okullarımıza destek oluyoruz.

  Kağıt toplama noktamız Engelli Kafe'dir. Çevreye, eğitime, geleceğe duyarlı tüm halkımızı projemize destek olmaya çağırıyoruz.

  [devamı]
  GALERİ